Po raz pierwszy zetknęliśmy się z dzwonkami, gdy w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia 2001 r. dzieci ze szkółki niedzielnej z Iskrzyczyna zagrały w kościele jedną kolędę. Było to dla nas coś zupełnie nowego.

Pod koniec listopada 2002 r. postanowiliśmy z młodzieżą wypożyczyć z Centrum Misji i Ewangelizacji w Dzięgielowie dzwonki, wyćwiczyć jakąś kolędę i zagrać na nabożeństwie rodzinnym. Tak naprawdę to chyba nikt z nas nie wiedział, co właściwie z tego wyjdzie. Nie wiedzieliśmy czy damy sobie radę, bo przecież nikt z nas nigdy nie grał na dzwonkach, ale postanowiliśmy spróbować. Trzeba było zacząć od wybrania kolęd, które będziemy grać, a następnie wymyślić sposób na zapisanie tego, tak by każdy wiedział, o co chodzi. W grudniu 2 razy po spotkaniach młodzieżowych w sobotę mieliśmy próby i zagraliśmy na nabożeństwie rodzinnym. Już podczas samych prób słyszeliśmy, że brzmi to całkiem nieźle, a reakcje ludzi na nasze granie przekonały nas do tego, że warto to kontynuować. Później pojawił się pomysł zagrania na koncercie kolęd w Skoczowie. Następnie otrzymaliśmy zaproszenia by zagrać na nabożeństwie w Dzięgielowie, a parę dni później graliśmy na konferencji dla nauczycieli szkółek niedzielnych w Wiśle Jaworniku. Coraz większe zainteresowanie tą nietypową muzyką utwierdziło nas w przekonaniu, że warto kontynuować tę służbę. Dotychczasowe nasze próby były raczej na zasadzie skrzyknięcia się: gramy i zobaczymy, co z tego wyjdzie. Teraz nadszedł czas na regularne próby i stały skład zespołu.

Od tego czasu wiele się wydarzyło. Kilkakrotnie zmieniał się skład zespołu. Mimo, że niektórzy rezygnowali, to w ich miejsce pojawiały się nowe osoby, chcące w ten niezwykły sposób wielbić Pana. Również nasz repertuar ulegał ciągłym przemianom. Graliśmy pieśni młodzieżowe, pieśni pasyjne, kolędy a nawet marsz weselny. Bóg sprawiał, że mogliśmy występować w różnych miejscach i instytucjach społeczno-kulturalnych. Ponieważ muzyka nie zna podziałów byliśmy zapraszani przez zbory innych wyznań, by np. wspomóc akcje charytatywne.

Latem 2005 roku zestaw dzwonków wypożyczony w CME został zastąpiony nowymi instrumentami. Z Bożą pomocą dzięki ofiarności wielu życzliwych nam ludzi mogliśmy zakupić nowy, większy zestaw dzwonków.

Chcemy dalej kontynuować naszą służbę. Wierzymy, że w zabieganym i pełnym niepokoju świecie ta cicha i spokojna muzyka płynąca z dzwonków niesie z sobą łagodny powiew Bożej obecności.. Jesteśmy wdzięczni Bogu za to, że chce i potrafi nas używać.